Breaking news
  1. УСПЕШЕН СТАРТ ВО НОВАТА 2023 ГОДИНА!
  2. ПРВА А ЛИГА – К09: БАДЕЛ 1862 – КРИВА ПАЛАНКА!
  3. АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА Е НОВ ИГРАЧ НА МАРИСТАС ЛА КОРУЊА!
  4. 2022 ГОДИНА – УСПЕХ, ИСТОРИЈА, УГЛЕД, ИСКУСТВО, МЛАДОСТ!
  5. 18-КА И 16-КА УБЕДЛИВИ, ПОРАЗ НА НАЈМАЛИТЕ!

ЖКК Бадел 1862

Лиги
Прва А лига, Супер Куп - 2020/2021
Сезони
2022/2023
Дома
Скопје

Coaching Staff

Физиотерапевт

Маја Павловска

(Nationality : North Macedonia)
Психолог

Андријана Павловска

(Nationality : North Macedonia)
Претседател на клуб

Љупчо Павловски

(Nationality : North Macedonia)
Тренер

Горан Крстевски

(Nationality : North Macedonia)
Tренер на младински екипи

Анета Глигорова

(Nationality : North Macedonia)
Tренер на сениорски тим

Перо Стамевски

(Nationality : North Macedonia)

Прва А лига

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
1189901.000696512
2169720.778666510
3149540.556641571
4139540.556583550
5139450.444566593
6139450.444487557
7119270.222529597
899090.000476754

Резултати