Breaking news
  1. Бадел по прва победа во финалето или Баскет Кам до втора шампионска титула!?
  2. Стамески: Очекувам квалитетно финале во кое ќе ги покажеме квалитетите
  3. ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ-ПЛЕЈ-ОФ-ФИНАЛЕ: БАДЕЛ 1862 ЌЕ БОРИ И СО „ЗАМОРОТ“, ШАНСА ПОВЕЌЕ ЗА „ПРЕДИЗВИКУВАЧОТ“, БАСКЕТ КАМ
  4. Баскет Кам и Бадел трет пат во низа во дуел за шампионскиот трофеј
  5. ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ – ПЛЕЈ-ОФ ФИНАЛЕ: БАСКЕТ КАМ ПО ВТОР, ИЛИ БАДЕЛ 1862 ПО СЕДМИ ПАТ?

ЖКК Бадел 1862 М16

ЖКК Бадел 1862 – Скопје

Лиги
М16 - Група 1
Сезони
2021/2022, 2022/2023
Дома
Скопје

Coaching Staff

Физиотерапевт

Маја Павловска

(Nationality : North Macedonia)
Претседател на клуб

Љупчо Павловски

(Nationality : North Macedonia)
Tренер на младински екипи

Анета Глигорова

(Nationality : North Macedonia)

Бадел 1862 M16

ИграчТимПозицијаВозраст
Ива ЗгонцБадел1862 М16Forward1
Ива ДимитријевиќБадел1862 М16Guard1
Ана СарафилоскаБадел1862 М16Guard0
Јана ЧолакоскаБадел1862 М16Guard0
Андреа ВасилевскаБадел1862 М16Forward1
Ева Стојковска ПалевскаБадел1862 М16Forward1
Неда ЛабудовиќБадел1862 М16Forward1
Илина НесторовскаБадел1862 М16Forward1
Дора АлексоваБадел1862 М16Guard14
Луна АлексоваБадел1862 М16Guard16
Теодора ЃоргиевскаБадел1862 М16Forward-Center1
Нена КитановскаБадел1862 М16Forward0
Вања МилосављевиќБадел 1862 M14Forward-Center0

М16 – Група 1

ПозицијаТимPGWLPFPA
113761323223
212660411208
312752371344
410734355356
59725316379
69725284351
77707231459

Резултати