Breaking news
  1. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛
  2. 💙💛 Kaitlyn Mathieu – БАДЕЛ 1862, СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА 💙💛
  3. СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА!
  4. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  5. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛

Slide
Уште една победа - Супер куп
Slide
Уште една победа - М18 Шампиони
Dec 03, 2020 8:08 PM ET
Уште една победа
Дополнителна мотивација за девојките од BADEL1862
Dec 03, 2020 8:08 PM ET
БАДЕЛКИ
После убедлива победа
Придружете ни се!

Придружете ни се на патот кон успехот на нашите кошаркарки

ПОСЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ

09/06/2022
Крива Паланка
08/06/2022
Крива Паланка
05/06/2022
Делчево
04/06/2022
Делчево

Табели на лигиFull table

Select League
19/07/2022
💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛
Искусната Сандра Лазаревска и младинската репрезентативка Марија Димитријевиќ ќе бидат дел од нашиот сениорски тим и во сезоната 2022/2023. Искуството и докажаниот квалитет на Сандра и Марија, коишто имаа значаен придонес во историската сезона 2021/2022, ќе бидат двигател на подмладениот сино - жолт состав и во сезоната 2022/2023. Продолжуваме понатаму.........! Уште посилно и со иста...
16/07/2022
💙💛 Kaitlyn Mathieu – БАДЕЛ 1862, СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА 💙💛
Kaitlyn Mathieu ќе биде дел од сино - жолтиот сениорски тим и во сезоната 2022/2023. Во изминатата сезона беше незаменлив дел од сениорската екипа, со значителен придонес во успешната сезона на домашен и меѓународен план. Со задовоствто ја информираме јавноста дека соработката продолжува и во следната сезона! 💙💛  Kaitlyn Mathieu!   💙💛 16.07.2022 ЖКК БАДЕЛ 1862
12/07/2022
СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА!
Најтрофејниот македонски женски кошаркарски клуб, ЖКК Бадел 1862 Ве информира за активностите во летниот период, по една од најуспешните сезони во нашата историја и пред една од најпредизвикувачките сезони во нашето постоење. По успешната натпреварувачка 2021/22, во која ја освоивме титулата во домашното првенство, го освоивме инаугуралниот Суперкуп на почетокот на сезоната, игравме во финалето...
03/12/2020
ЖКК Бадел 1862 ќе се натпреварува во женската кошаркарска лига WABA
Кошаркарките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода ќе се натпреваруваат во регионалната Јадранска лига WABA, У 17. „ЖКК Бадел 1862, по пауза од една година, повторно се пријави за натпреварување во регионалната женска кошаркарска лига WABA, за девојчиња со возраст до 17 години. Претстојната натпреварувачка сезона во оваа возрасна категорија ќе земат учество вкупно 21...
26/10/2020
WABA ЛИГАТА ДО 17 ГОДИНИ: ВАРДАР И БАДЕЛ 1862 БЕЗ ОДГОВОР ЗА ЦРНОГОРКИТЕ
Скопје беше домаќин на првиот турнир од WABA лигата за кошаркарки до 17 години, а две наши екипи беа дел од истиот. Вардар беше домаќин, а учество зема и Бадел 1862, играа Будуќност Бемакс и Приморје од Црна Гора. Македонските екипи не успеаја да дојдат до победа. Вардар предводен од Жаклина Стојановски беа совладани од...
26/10/2020
WABA ТУРНИР ВО СКОПЈЕ: ВАРДАР И БАДЕЛ 1862 БЕЗ КОНЕЧЕН ОДГОВОР
WABA турнир во Скопје: Вардар и Бадел 1862 без конечен одговор Изминатиот викенд, Скопје беше домаќин на првиот турнир од WABA лигата за кошаркарки „Под 17“ години. Две наши екипи, домаќинот Вардар, и Бадел 1862, против две од Црна Гора, Будуќност Бемакс и Приморје, се бореа за што подобар резултат во оваа јадранска конкуренција. За...
29/06/2021
ИНТЕРВЈУ, ЉУПЧО ПАВЛОВСКИ – ТИМ МЕНАЏЕР НА ЖКК БАДЕЛ 1862!
На годишното Собрание на WABA лигата....враќањето на ЖКК Бадел 1862 во Јадранското друштво.....очекувања и амбиции во претстојната сезона... - Љупчо Павловски, Тим менаџер на ЖКК Бадел 1862   29.06.2021 ЖКК БАДЕЛ 1862 Ljupco Pavlovski
08/06/2021
ИНТЕРВЈУ – ЉУПЧО ПАВЛОВСКИ, Тим менаџер на ЖКК Бадел 1862: “Бадел секогаш се стреми кон врвот, не очекува возбудлива година, повторно внесовме свежина во женската кошарка”
https://basketball.mk/pavlovski-badel-sekogas-se-stremi-kon-vrvot-ne-ocekuva-vozbudliva-godina-povtorno-vnesovme-svezina-vo-zenskata-kosarka/?fbclid=IwAR1ywDpADRqitgdKBTLXXvDsqRkC8SLwknaKrwl82_j4ZiPZZD2TVSMbkAo 08.06.2021 ЖКК БАДЕЛ 1862
09/03/2021
ДОБРЕДОЈДЕ ЗА НЕНА ТРАЈЧЕВСКА!
Сино-жолтиот дрес со број 77 доби свој сопственик. Сениорската репрезентативка Нена Трајчевска ќе биде големо засилување за ЖКК Бадел 1862 во борбата за титула во Првенството и Националниот куп. За порталот на ЖКК Бадел 1862, Нена Трајчевска го даде следното интервју: Здраво Нена. Пред се, ти посакуваме добредојде повторно во нашиот тим! 1. Дали би...

Проверете го нашиот  Instagram профил и заследете не за најнови информации

Баделки - Перформанс!