Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Бадел 1862 М14

ЖКК Бадел 1862 М14 – Скопје

Лиги
М14 - Исток
Сезони
2021/2022, 2022/2023, 2023/2024
Дома
Скопје

Coaching Staff

Tренер на младински екипи

Дарко Димитријевиќ

(Nationality : North Macedonia)
Tренер на младински екипи

Анета Глигорова

(Nationality : North Macedonia)
Физиотерапевт

Маја Павловска

(Nationality : North Macedonia)
Психолог

Андријана Павловска

(Nationality : North Macedonia)
Психолог

Сандра Крстиќ

(Nationality : North Macedonia)
Претседател на клуб

Љупчо Павловски

(Nationality : North Macedonia)

М14 – Исток

ПозицијаТимPGWL
14220
24220
34312
43211
52110
62202
72202

Резултати