Breaking news
  1. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  2. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
  3. Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата
  4. SOFIA PASKA – ДОБРЕДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862!
  5. ТЕА МИТРЕВА ВО ДРЕСОТ НА БАДЕЛ 1862!

ЖКК Бадел 1862 М16

ЖКК Бадел 1862 – Скопје

Лиги
М16 - Група 1
Сезони
2021/2022, 2022/2023
Дома
Скопје

Coaching Staff

Физиотерапевт

Маја Павловска

(Nationality : North Macedonia)
Претседател на клуб

Љупчо Павловски

(Nationality : North Macedonia)
Tренер на младински екипи

Анета Глигорова

(Nationality : North Macedonia)

Бадел 1862 M16

ИграчТимПозицијаВозраст
Ива ЗгонцBADEL1862 WABA U17Forward1
Ива ДимитријевиќБадел1862 М16Guard1
Ана СерафилоскаBADEL1862 WABA U17Guard0
Јана ЧолакоскаБадел1862 М16Guard0
Андреа ВасилевскаБадел1862 М16Forward1
Ева Стојковска ПалевскаБадел1862 М16Forward1
Неда ЛабудовиќБадел1862 М16Forward1
Дарија ПанковаBADEL1862 WABA U17Forward0
Илина НесторовскаBADEL1862 WABA U17Forward1
Дора АлексоваБадел1862 М16Guard14
Луна АлексоваБадел1862 М16Guard16
Теодора ЃоргиевскаBADEL1862 WABA U17Forward-Center1
Нена КитановскаБадел1862 М16Forward0
Вања МилосављевиќBADEL1862 WABA U17Forward-Center0

М16 – Група 1

ПозицијаТимPGWLPFPA
12412120817406
2211293702543
3201284624559
4181266558546
5151248554629
6141239454657
71212012383755
8000000

Резултати