Breaking news
  1. ПРВА Б ЛИГА, 1-ВО КОЛО – РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
  2. ПРВА А ЛИГА, 2-РО КОЛО: БАСКЕТ КАМ – БАДЕЛ 1862
  3. БАДЕЛОВА ШЕСТОРКА НА СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ АШАДАНОВ
  4. WABA / R3 – РЕЗУЛТАТИ, СТРЕЛЦИ
  5. 112-ТА СЕДНИЦА НА ВЛАДАТА НА РСМ: МЛАДИНСКИТЕ ЛИГИ МОЖЕ ДА ЗАПОЧНАТ!

Slide
Уште една победа - Супер куп
Slide
Уште една победа - М18 Шампиони
Dec 03, 2020 8:08 PM ET
Уште една победа
Дополнителна мотивација за девојките од BADEL1862
Dec 03, 2020 8:08 PM ET
БАДЕЛКИ
После убедлива победа
Придружете ни се!

Придружете ни се на патот кон успехот на нашите кошаркарки

ПОСЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ

16/10/2021
Прилеп
16/10/2021
Крива Паланка
16/10/2021
Струга
16/10/2021
Гостивар

Табели на лигиFull table

Select League
15/10/2021
ПРВА Б ЛИГА, 1-ВО КОЛО – РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
Прва Б лига / 1-во коло 16.10.2021     14:00     ЖКК Гостивар - ЖКК Куманово 16.10.2021     17:00     ЖКК Мега Баскет - ЖКК Трокал 17.10.2021     17:30     ЖКК Риниа - ЖКК Тим Арена 18.10.2021     20:00     ЖКК Шкупи - ЖКК Гризли     15.10.2021 ЖКК БАДЕЛ 1862
15/10/2021
ПРВА А ЛИГА, 2-РО КОЛО: БАСКЕТ КАМ – БАДЕЛ 1862
Претстојниот викенд на програмата се натпреварите од 2-то коло од Првата А лига, коло коешто ни ја носи и првата пресметка помеѓу минатогодишните финалисти, ЖКК Баскет Кам и ЖКК Бадел 1862. Поради обврските во регионалната WABA лига, натпреварот ќе се одигра на 18.10.2021 година (Понеделник) во Македонска Каменица. Останатите натпревари од 2-то коло ќе се...
14/10/2021
БАДЕЛОВА ШЕСТОРКА НА СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ АШАДАНОВ
Селекторот на женската сениорска кошаркарска репрезентација, Александар Ашаданов, го објави поширокиот список на кошаркарки за претстојните квалификациски натпревари за Евробаскет 2023. На списокот се наоѓаат 24 кошаркарки, а најтрофејниот македонски клуб, ЖКК Бадел 1862 е застапен со 6 кошаркарки: Марија Димитријевиќ, Александра Стојановска, Нена Трајчевска, Цветанка Димова, Ивана Кметовска и Мартина Блажевска. Нашата репрезентација во месец Ноември ја очекуваат...
03/12/2020
ЖКК Бадел 1862 ќе се натпреварува во женската кошаркарска лига WABA
Кошаркарките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода ќе се натпреваруваат во регионалната Јадранска лига WABA, У 17. „ЖКК Бадел 1862, по пауза од една година, повторно се пријави за натпреварување во регионалната женска кошаркарска лига WABA, за девојчиња со возраст до 17 години. Претстојната натпреварувачка сезона во оваа возрасна категорија ќе земат учество вкупно 21...
26/10/2020
WABA ЛИГАТА ДО 17 ГОДИНИ: ВАРДАР И БАДЕЛ 1862 БЕЗ ОДГОВОР ЗА ЦРНОГОРКИТЕ
Скопје беше домаќин на првиот турнир од WABA лигата за кошаркарки до 17 години, а две наши екипи беа дел од истиот. Вардар беше домаќин, а учество зема и Бадел 1862, играа Будуќност Бемакс и Приморје од Црна Гора. Македонските екипи не успеаја да дојдат до победа. Вардар предводен од Жаклина Стојановски беа совладани од...
26/10/2020
WABA ТУРНИР ВО СКОПЈЕ: ВАРДАР И БАДЕЛ 1862 БЕЗ КОНЕЧЕН ОДГОВОР
WABA турнир во Скопје: Вардар и Бадел 1862 без конечен одговор Изминатиот викенд, Скопје беше домаќин на првиот турнир од WABA лигата за кошаркарки „Под 17“ години. Две наши екипи, домаќинот Вардар, и Бадел 1862, против две од Црна Гора, Будуќност Бемакс и Приморје, се бореа за што подобар резултат во оваа јадранска конкуренција. За...
29/06/2021
ИНТЕРВЈУ, ЉУПЧО ПАВЛОВСКИ – ТИМ МЕНАЏЕР НА ЖКК БАДЕЛ 1862!
На годишното Собрание на WABA лигата....враќањето на ЖКК Бадел 1862 во Јадранското друштво.....очекувања и амбиции во претстојната сезона... - Љупчо Павловски, Тим менаџер на ЖКК Бадел 1862   29.06.2021 ЖКК БАДЕЛ 1862 Ljupco Pavlovski
08/06/2021
ИНТЕРВЈУ – ЉУПЧО ПАВЛОВСКИ, Тим менаџер на ЖКК Бадел 1862: “Бадел секогаш се стреми кон врвот, не очекува возбудлива година, повторно внесовме свежина во женската кошарка”
https://basketball.mk/pavlovski-badel-sekogas-se-stremi-kon-vrvot-ne-ocekuva-vozbudliva-godina-povtorno-vnesovme-svezina-vo-zenskata-kosarka/?fbclid=IwAR1ywDpADRqitgdKBTLXXvDsqRkC8SLwknaKrwl82_j4ZiPZZD2TVSMbkAo 08.06.2021 ЖКК БАДЕЛ 1862
09/03/2021
ДОБРЕДОЈДЕ ЗА НЕНА ТРАЈЧЕВСКА!
Сино-жолтиот дрес со број 77 доби свој сопственик. Сениорската репрезентативка Нена Трајчевска ќе биде големо засилување за ЖКК Бадел 1862 во борбата за титула во Првенството и Националниот куп. За порталот на ЖКК Бадел 1862, Нена Трајчевска го даде следното интервју: Здраво Нена. Пред се, ти посакуваме добредојде повторно во нашиот тим! 1. Дали би...

Проверете го нашиот  Instagram профил и заследете не за најнови информации

Други, за Баделките