Breaking news
  1. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  2. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  3. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  4. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини

ЖКК Бадел 1862

Лиги
Прва Лига - Група Запад, КУП - завшница, Плејоф - завршница, Прва А лига, Супер Куп - 2020/2021, Супер лига, WABA SUPERLEAGUE, WABA - GROUP B
Сезони
2020, 2021/2022
Дома
Скопје

Coaching Staff

Физиотерапевт

Маја Павловска

(Nationality : North Macedonia)
Психолог

Андријана Павловска

(Nationality : North Macedonia)
Претседател на клуб

Борче Филчев

(Nationality : North Macedonia)
Тим менаџер

Љупчо Павловски

(Nationality : North Macedonia)
Tренер на младински екипи

Анета Глигорова

(Nationality : North Macedonia)
Tренер на сениорски тим

Перо Стамевски

(Nationality : North Macedonia)

WABA – Group B

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
11910910.900947602
21810820.800813672
31710730.700843753
41410460.400664754
51210280.200699758
610100100.000527954

Прва А лига

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
135181710.94414861047
234181620.88914591092
330181260.66713131176
425187110.38911761291
523185130.27811121214
623185130.27810241310
719181170.0569571397

Резултати