Breaking news
  1. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  2. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  3. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
  4. Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата
  5. SOFIA PASKA – ДОБРЕДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862!

ЖКК Крива Паланка М16

ЖКК Крива Паланка – Крива Паланка

Лиги
М16 - Група 1
Сезони
2022/2023
Дома
Крива Паланка

М16 – Група 1

ПозицијаТимPGWLPFPA
12412120817406
2211293702543
3201284624559
4181266558546
5151248554629
6141239454657
71212012383755
8000000