Breaking news
  1. УСПЕШЕН СТАРТ ВО НОВАТА 2023 ГОДИНА!
  2. ПРВА А ЛИГА – К09: БАДЕЛ 1862 – КРИВА ПАЛАНКА!
  3. АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА Е НОВ ИГРАЧ НА МАРИСТАС ЛА КОРУЊА!
  4. 2022 ГОДИНА – УСПЕХ, ИСТОРИЈА, УГЛЕД, ИСКУСТВО, МЛАДОСТ!
  5. 18-КА И 16-КА УБЕДЛИВИ, ПОРАЗ НА НАЈМАЛИТЕ!

ЖКК Шкупи M16

ЖКК Шкупи – Скопје

Лиги
М16 - Група 1
Сезони
2022/2023
Дома
Скопје

М16 – Група 1

ПозицијаТимPGWLPFPA
110550349153
210550323223
38532252245
46422202197
55413131196
65505183271
74404122277