Breaking news
  1. ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Сандра Лазареска и Мартина Маркоска, кошаркарки: Нееднаквоста во кошарката сѐ уште е сериозен проблем!СЛОБОДЕН ПЕЧАТ
  2. ГОЛЕМА ПОБЕДА ПРОТИВ БАСКЕТ КАМ!
  3. УСПЕШЕН СТАРТ ВО НОВАТА 2023 ГОДИНА!
  4. ПРВА А ЛИГА – К09: БАДЕЛ 1862 – КРИВА ПАЛАНКА!
  5. АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА Е НОВ ИГРАЧ НА МАРИСТАС ЛА КОРУЊА!

ЖКК Риниа М16

ЖКК Риниа – Куманово

Лиги
М16 - Група 1
Сезони
2022/2023
Дома
Куманово

М16 – Група 1

ПозицијаТимPGWLPFPA
110550349153
210550323223
38532252245
46422202197
55413131196
65505183271
74404122277