Breaking news
  1. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  2. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
  3. Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата
  4. SOFIA PASKA – ДОБРЕДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862!
  5. ТЕА МИТРЕВА ВО ДРЕСОТ НА БАДЕЛ 1862!

ЖКК Патриот М12

ЖКК Патриот – Делчево

Лиги
М12 - Група 2
Сезони
2022/2023
Дома
Делчево

М12 – Група 2

ПозицијаТимPGWLPFPA
115871283206
215871273171
312844247233
410826171259
58808186291