Breaking news
  1. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  2. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  3. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!
  4. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица го врати трофејот во своите витрини
  5. Бадел 1862 со „брејк“ во Македонска Каменица ја врати титулата во Скопје!

ЖКК Гостивар

Лиги
Прва Лига - Група Запад, Прва Б лига, Плејаут
Сезони
2020, 2021/2022
Дома
Гостивар

Прва Лига - Запад

ПозицијаТимPGWLPCTPFPADIFF
124121201.0001074429645
222121020.833889486403
31912750.583721583138
41612480.333560722-162
51612480.333545833-288
61612480.333559857-298
713121110.083419857-438

Резултати