Breaking news
  1. ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Сандра Лазареска и Мартина Маркоска, кошаркарки: Нееднаквоста во кошарката сѐ уште е сериозен проблем!СЛОБОДЕН ПЕЧАТ
  2. ГОЛЕМА ПОБЕДА ПРОТИВ БАСКЕТ КАМ!
  3. УСПЕШЕН СТАРТ ВО НОВАТА 2023 ГОДИНА!
  4. ПРВА А ЛИГА – К09: БАДЕЛ 1862 – КРИВА ПАЛАНКА!
  5. АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА Е НОВ ИГРАЧ НА МАРИСТАС ЛА КОРУЊА!

ЖКК Баскет Кам М18

ЖКК Баскет Кам – Македонска Каменица

Лиги
М18 - Група 2
Сезони
2022/2023
Дома
Македонска Каменица

М18 – Група 2

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
195410.800392306
295410.800346301
385320.600345279
485320.600307302
565140.200303332
655050.000240413