Breaking news
  1. Бадел по прва победа во финалето или Баскет Кам до втора шампионска титула!?
  2. Стамески: Очекувам квалитетно финале во кое ќе ги покажеме квалитетите
  3. ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ-ПЛЕЈ-ОФ-ФИНАЛЕ: БАДЕЛ 1862 ЌЕ БОРИ И СО „ЗАМОРОТ“, ШАНСА ПОВЕЌЕ ЗА „ПРЕДИЗВИКУВАЧОТ“, БАСКЕТ КАМ
  4. Баскет Кам и Бадел трет пат во низа во дуел за шампионскиот трофеј
  5. ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ – ПЛЕЈ-ОФ ФИНАЛЕ: БАСКЕТ КАМ ПО ВТОР, ИЛИ БАДЕЛ 1862 ПО СЕДМИ ПАТ?

ЖКК Баскет Кам М16

ЖКК Баскет Кам – Македонска Каменица

Лиги
М16 - Група 1
Сезони
2022/2023
Дома
Македонска Каменица

М16 – Група 1

ПозицијаТимPGWLPFPA
113761323223
212660411208
312752371344
410734355356
59725316379
69725284351
77707231459