Breaking news
  1. М18-Ф4: ЧЕТВРТО МЕСТО ЗА БАДЕЛКИ!
  2. М18-Ф4: ФИНАЛЕТО БЛИСКУ, А СЕПАК ДАЛЕКУ!
  3. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  4. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  5. По четири години, Бадел е шампион на Македонија

WABA SUPERLEAGUE

WABA SUPERLEAGUE

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
127141310.9291107832
226141220.8571124883
32214860.571944991
42214860.57110131023
52114770.500973918
618144100.28610351192
717143110.214857991
815141130.0718551078