Breaking news
  1. ЖКК БАДЕЛ 1862 СО ПОБЕДНИЧКА АТМОСФЕРА ПАТУВА НА ДЕРБИ СРЕДБАТА ПРОТИВ ЖКК БАСКЕТ КАМ!
  2. ПРВА Б ЛИГА, 1-ВО КОЛО – РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
  3. ПРВА А ЛИГА, 2-РО КОЛО: БАСКЕТ КАМ – БАДЕЛ 1862
  4. БАДЕЛОВА ШЕСТОРКА НА СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ АШАДАНОВ
  5. WABA / R3 – РЕЗУЛТАТИ, СТРЕЛЦИ

WABA – Group B

WABA – Group B

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
184401.000357224
263301.000285189
343120.333203226
433030.000215247
532110.500152198
633030.000141269