Breaking news
  1. ПРВА А ЛИГА – БАДЕЛ РУТИНСКИ ЗА 3/3
  2. 💙💛 СРЕЌЕН ПРВ РОДЕНДЕН, БАДЕЛЧЕ! 💙💛
  3. WABA 20/21 – ИНДИВИДУАЛНИ ПОКАЗАТЕЛИ
  4. Трет пораз на кошаркарките на Бадел 1862 во Јадранската лига
  5. Трет пораз на кошаркарките на Бадел 1862 во Јадранската лига

WABA – Group A

WABA – Group A

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
184401.000208109
285320.600256196
384401.000168118
485320.600233202
564220.500142182
60100100.0000200