Breaking news
  1. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  2. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
  3. Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата
  4. SOFIA PASKA – ДОБРЕДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862!
  5. ТЕА МИТРЕВА ВО ДРЕСОТ НА БАДЕЛ 1862!

Прва А лига

Прва А лига

ПозицијаТимPGWLPCTPFPA
126141220.8571016815
224141040.714984871
32314950.643865845
42114860.571963805
52114860.571930841
61914590.357898911
717143110.200770898
814141130.0777211161