Breaking news
  1. ТРИУМФ НА БАДЕЛКИ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА
  2. ЖКК БАДЕЛ 1862 СО ПОБЕДНИЧКА АТМОСФЕРА ПАТУВА НА ДЕРБИ СРЕДБАТА ПРОТИВ ЖКК БАСКЕТ КАМ!
  3. ПРВА Б ЛИГА, 1-ВО КОЛО – РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
  4. ПРВА А ЛИГА, 2-РО КОЛО: БАСКЕТ КАМ – БАДЕЛ 1862
  5. БАДЕЛОВА ШЕСТОРКА НА СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ АШАДАНОВ

М16 – Група Запад

М16 - Запад

ПозицијаТимPGWLPCTPFPADIFF
121101.0001002575
221101.0001024557
311010.00045102-57
411010.00025100-75
500000.000000
500000.000000