Breaking news
  1. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  2. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  3. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
  4. Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата
  5. SOFIA PASKA – ДОБРЕДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862!
placeholder

14 Kaitlyn Mathieu

Name
Kaitlyn Mathieu
Position
Center
Висина
188
Возраст
2
Current Team
Бадел 1862
Leagues
Супер Куп - 2020/2021, WABA - GROUP B, КУП - завшница, Плејоф - завршница, Прва А лига, WABA SUPERLEAGUE
Seasons
2020, 2021/2022, 2022/2023

Прва А лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2022/2023Бадел 1862701763296346.032000121580.00020311135510.23.41.214.00.619.8

Супер Куп - 2020/2021

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2022/2023Бадел 18620000000000000000000000000