Breaking news
  1. ПРВА Б ЛИГА, 1-ВО КОЛО – РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
  2. ПРВА А ЛИГА, 2-РО КОЛО: БАСКЕТ КАМ – БАДЕЛ 1862
  3. БАДЕЛОВА ШЕСТОРКА НА СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ АШАДАНОВ
  4. WABA / R3 – РЕЗУЛТАТИ, СТРЕЛЦИ
  5. 112-ТА СЕДНИЦА НА ВЛАДАТА НА РСМ: МЛАДИНСКИТЕ ЛИГИ МОЖЕ ДА ЗАПОЧНАТ!
placeholder

7 Стефани Цветановска

Name
Стефани Цветановска
Position
Guard
Висина
162
Возраст
17
Leagues
Супер лига, Прва Лига - Група Запад, Младинска лига М18
Seasons
2020

БИОГРАФИЈА

Тренира кошарка од 8 години. Започнува со тренирање во Кошаркарски клуб 11 Октомври. Во ЖКК Бадел доаѓа на 10 годишна возраст, во сезоната 2013/2014. Има учество во М14, М16, М18 и првиот тим во македонската лига, и во М15 и М17 во WABA лигата. Во сезоната 2015/2016 има освоено прво место во М14 и М16, 2016/2017 прво место во М16 и М18,  2017/2018 прво место новогодишен турнир М14 и М16 и второ место М18,  2018/2019 прво место М18 и второ место М16. Сезона 2019, учество на Европското првенство М16 – Б Дивизија.

Прва Лига - Група Запад

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 186211000000000000000030000000

Младинска лига М18

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Badel1862 M180000000000000000000000000