Breaking news
  1. МАРТИНА, СО ТЕБЕ СМЕ ОД 💙💛!
  2. IN MEMORIAM: БОРЧЕ ФИЛЧЕВ
  3. РЕПОРТАЖА ОД ТРЕНИНГ КАМПОТ АКВА ЛИНА – ОХРИД
  4. 💙💛 НЕНА, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  5. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛

10 Сара Максимовска

Name
Сара Максимовска
Position
Guard
Висина
172
Возраст
19
Current Team
Бадел 1862
Leagues
Супер Куп - 2020/2021, Супер лига, WABA - GROUP B, Прва Лига - Група Запад, КУП - завшница, Плејоф - завршница, Прва А лига, WABA SUPERLEAGUE
Seasons
2020, 2021/2022

БИОГРАФИЈА

Тренира кошарка од својата 9 годишна возраст. Има тренирано една година во Профи Баскет и една година во МЗТ. После една година пауза, сезоната 2014-2015 продолжува да тренира во ЖКК Бадел 1862, каде што е веќе седма година. 2015/2016- прво место М16 2016/2017- прво место М16 2016/2017- прво место М18 2017/2018- прво место М16 2017/2018- второ место М18 2018/2019- прво место М18 2018/2019- второ место сениорки 2019- второ место куп на Р.Македонија 2019- европско првенство М18.

Прва Лига - Група Запад

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 1862650000000000000000650.00.00.013.00.013.0

КУП - завшница

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 18620000000000000000000000000
2021/2022Бадел 18621130051435.7141425.0000001206221.51.50.05.50.04.0

Плејоф - завршница

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 186244440112347.82651729.4127977.778311714552.80.80.88.80.09.0
2021/2022Бадел 1862151103837.5001250.0000001116440.50.30.33.80.03.3

Прва А лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18621042161367945.57082729.6306785.71449242016160.81.30.46.50.14.8

Супер Куп - 2020/2021

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 186283004580.000010.0000001011111.03.00.08.00.010.0
2021/2022Бадел 18620000000000000000000000000

Супер лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 1862991871122548.00032213.6361250.00081281312111.81.60.69.00.111.2

WABA SUPERLEAGUE

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18622595091850.00051050.00022100.0001596770.91.30.73.60.03.9

WABA - GROUP B

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 1862831041040.000040.0000001225331.01.00.32.70.02.3