Breaking news
  1. ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Сандра Лазареска и Мартина Маркоска, кошаркарки: Нееднаквоста во кошарката сѐ уште е сериозен проблем!СЛОБОДЕН ПЕЧАТ
  2. ГОЛЕМА ПОБЕДА ПРОТИВ БАСКЕТ КАМ!
  3. УСПЕШЕН СТАРТ ВО НОВАТА 2023 ГОДИНА!
  4. ПРВА А ЛИГА – К09: БАДЕЛ 1862 – КРИВА ПАЛАНКА!
  5. АЛЕКСАНДРА СТОЈАНОВСКА Е НОВ ИГРАЧ НА МАРИСТАС ЛА КОРУЊА!

6 Сандра Лазареска

Name
Сандра Лазареска
Position
Forward
Висина
175
Возраст
25
Current Team
Бадел 1862
Leagues
Прва А лига
Seasons
2021/2022, 2022/2023

БИОГРАФИЈА

11 години тренежен процес 2016-2020/21 ЖКК Бадел 1862,  2014-2016 ЖКК Лотус, 2012-2014-ЖКК Кросиг, 2010-2012 ЖКК Вигор. 2019/2020 член на  Сениорска Репрезентација (квалификации за Европско ), 2016 – Најдобар стрелец, 2017 – Првенство на Македонија, 2018 –  Првенство на Македонија, 2014 –  Прво место кадетки.

Прва А лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18624229154134628.26131421.429101855.556923281812122.72.41.33.50.34.4
2022/2023Бадел 18622788293129.03231421.4296966.667610512444.02.02.06.80.57.8