Breaking news
  1. МАРТИНА, СО ТЕБЕ СМЕ ОД 💙💛!
  2. IN MEMORIAM: БОРЧЕ ФИЛЧЕВ
  3. РЕПОРТАЖА ОД ТРЕНИНГ КАМПОТ АКВА ЛИНА – ОХРИД
  4. 💙💛 НЕНА, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛
  5. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛

6 Сандра Лазареска

Name
Сандра Лазареска
Position
Forward
Висина
175
Возраст
24
Current Team
Бадел 1862
Leagues
Супер Куп - 2020/2021, Супер лига, WABA - GROUP B, Прва Лига - Група Запад, КУП - завшница, Плејоф - завршница, Прва А лига, WABA SUPERLEAGUE
Seasons
2020, 2021/2022

БИОГРАФИЈА

11 години тренежен процес 2016-2020/21 ЖКК Бадел 1862,  2014-2016 ЖКК Лотус, 2012-2014-ЖКК Кросиг, 2010-2012 ЖКК Вигор. 2019/2020 член на  Сениорска Репрезентација (квалификации за Европско ), 2016 – Најдобар стрелец, 2017 – Првенство на Македонија, 2018 –  Првенство на Македонија, 2014 –  Прво место кадетки.

Прва Лига - Група Запад

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 1862380000000000000000650.00.00.07.60.07.6

КУП - завшница

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 18620000000000000000000000000
2021/2022Бадел 18620210040.000040.0000001431222.51.00.50.00.00.5

Плејоф - завршница

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 18622662082433.33321811.1114944.44411121413445.81.50.56.50.05.5
2021/2022Бадел 186280000000000000000220.00.00.04.00.04.0

Прва А лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18624229154134628.26131421.429101855.556923281812122.72.41.33.50.34.4

Супер Куп - 2020/2021

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18620000000000000000000000000

Супер лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 1862881850143046.66752222.72771838.88988232012111.51.60.58.00.07.0

WABA SUPERLEAGUE

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18621642051338.4623742.8573475.0001364441.01.00.54.00.02.8

WABA - GROUP B

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18621092141625.000060.0002450.0000151212435.03.00.73.30.33.7