Breaking news
  1. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  2. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  3. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
  4. Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата
  5. SOFIA PASKA – ДОБРЕДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862!
placeholder

13 Олгица Димевска

Name
Олгица Димевска
Position
Forward
Current Team
Бадел 1862 M14, Бадел1862 М16
Leagues
М14 - Група 2, М16 - Група 1
Seasons
2021/2022, 2022/2023
Возраст
1

М14 - Група 2

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 1862 M1420000000000000000110.00.00.02.00.02.0
2022/2023Бадел 1862 M1440000000000000000220.00.00.02.00.02.0