Breaking news
  1. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  2. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
  3. Баделки подготвени за предизвикот во АБА лигата
  4. SOFIA PASKA – ДОБРЕДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862!
  5. ТЕА МИТРЕВА ВО ДРЕСОТ НА БАДЕЛ 1862!

13 Мартина Марковска

Name
Мартина Марковска
Position
Forward
Висина
183
Возраст
18
Current Team
Бадел 1862
Leagues
Прва А лига
Seasons
2021/2022, 2022/2023

БИОГРАФИЈА

Прва А лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 18620210050.000010.0000002312331.70.70.30.00.00.7
2022/2023Бадел 186260861254852.08351631.2505862.500612715553.61.61.212.00.212.0