Breaking news
  1. ПРВА А ЛИГА – БАДЕЛ РУТИНСКИ ЗА 3/3
  2. 💙💛 СРЕЌЕН ПРВ РОДЕНДЕН, БАДЕЛЧЕ! 💙💛
  3. WABA 20/21 – ИНДИВИДУАЛНИ ПОКАЗАТЕЛИ
  4. Трет пораз на кошаркарките на Бадел 1862 во Јадранската лига
  5. Трет пораз на кошаркарките на Бадел 1862 во Јадранската лига

6 Марија Николов

Name
Марија Николов
Position
Guard
Висина
169
Возраст
15
Leagues
Супер лига, Прва Лига - Група Запад, КУП - завшница, Плејоф - завршница, Младинска лига М18
Seasons
2020

БИОГРАФИЈА

Започна да тренира на 6 години во КК,,Уни-Баскет”. 2018-2019 КК,,Пробаскет” Пробиштип, 2019-2020 ЖКК,,Бадел 1862”. Настапува за  Бадел 1862 М16, Бадел  1862 M18, Бадел  1862, Бадел  1862 WABA U17  во Младинска лига М18, Младинска лига М16, Прва Лига Жени, Јадранска лига WABA U17 . Има настапи на  Словенија Бол У14, 2019-2020 Квалификациски турнир У16 – репрезентација на Македонија, Учество во Јадранска лига У17 во сезона 2019/2020 и 2020/2021.

Прва Лига - Група Запад

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 1862500000000000000000310.00.00.050.00.050.0

КУП - завшница

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 18620000000000000000000000000

Супер лига

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2020Бадел 1862520201250.0000000000120411.00.02.052.00.052.0