Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
placeholder

8 Лина Тошевска

Name
Лина Тошевска
Position
Guard
Current Team
Бадел 1862 M14
Leagues
М14 - Исток
Seasons
2021/2022, 2022/2023
Возраст
2

М14 - Исток

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2021/2022Бадел 1862 M1440000000000000000220.00.00.02.00.02.0
2022/2023Бадел 1862 M1470000000000000000220.00.00.03.50.03.5