Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!
placeholder

4 Лана Кесиќ

Name
Лана Кесиќ
Position
Forward
Возраст
1
Current Team
Бадел 1862 (М12), Бадел 1862 M14
Leagues
М12 - Исток, М14 - Исток
Seasons
2023/2024, 2022/2023

М12 - Исток

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2022/2023Бадел 1862 (М12)310000000000000000330.00.00.010.30.010.3

М14 - Исток

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2023/2024Бадел 1862 M14160000000000000000110.00.00.016.00.016.0