Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

11 Дарија Панкова

Name
Дарија Панкова
Position
Forward
Возраст
1
Current Team
BADEL1862 WABA U17, Бадел 1862 M14, Бадел1862 М16
Leagues
М14 - Исток, М16 - Група 1, WABA U17
Seasons
2023/2024, 2022/2023

М14 - Исток

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2022/2023Бадел 1862 M141000000000000000000550.00.00.020.00.020.0

М16 - Група 1

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2022/2023Бадел1862 М16180000000000000000550.00.00.03.60.03.6

WABA U17

СезонаТимPTSASTSTLBLKFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%OFFDEFTOPFGGSRPGAPGSPGPPGBPGEFF
2023/2024BADEL1862 WABA U1754102922.2220001911.11105163441.31.00.31.30.0-4.0