Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

Plamen Pozega vs Buduknost Bemax

WABA SUPERLEAGUE 30/01/2022 - 18:00
Подгорица

Детали

Дата Време Лига Сезона
30/01/2022 18:00 WABA SUPERLEAGUE 2021/2022

Venue

Подгорица
Podgorica, Podgorica Capital City, Montenegro

Резултати

ТимTРезултат
Plamen Pozega77Loss
Buduknost Bemax112Win