Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Трокал (М18) vs ЖКК Бадел 1862 (М18)

М18 - Група 1 19/03/2022 - 10:30
Кавадарци

Recap

Мартина Блажевска 25

Мартина Марковска 15

Дева Глигорова 9

Јована Димковска 7

Мила Ѓуковиќ 6

Јана Петрова 3

Зара Стојковска 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
19/03/2022 10:30 М18 - Група 1 2021/2022

Venue

Кавадарци
Kavadarci, Minicipality of Kavadarci, Vardar Region, 1430, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Трокал М18719131251Loss
Бадел 1862 M181414211867Win