Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Трокал (М16) vs ЖКК Бадел 1862 (М16)

Младинска лига М16,Плеј оф М16 15/06/2021 - 17:30
Скопје

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
15/06/2021 17:30 Плеј оф М16 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Трокал M161516161966Loss
Бадел1862 М162024201781Win