Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Тетова Булс (М16) vs ЖКК Бадел 1862 (М16)

М16 - Група 1 27/11/2021 - 12:30
Тетово

Recap

Јована Димковска 33

Зара Стојковска 17

Елена Алолоска 17

Дора Алексова 10

Мила Ѓуковиќ 7

Ива Згонц 2

Ива Димитријевиќ 2

 

Детали

Дата Време Лига Сезона
27/11/2021 12:30 М16 - Група 1 2021/2022

Venue

Тетово
Tetovo, Municipality of Tetovo, Polog Region, 1200, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ЖКК Тетова Булс М161488737Loss
Бадел1862 М162327221688Win