Breaking news
  1. 💙💛 СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА СО САНДРА ЛАЗАРЕВСКА И МАРИЈА ДИМИТРИЈЕВИЌ 💙💛
  2. 💙💛 Kaitlyn Mathieu – БАДЕЛ 1862, СОРАБОТКАТА ПРОДОЛЖУВА 💙💛
  3. СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА!
  4. СТОЈАНОВСКА ОД БАДЕЛ 1862 СЕ СЕЛИ ВО ГРЦИЈА
  5. 💙💛 САНЧЕ, ТИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА СЕ! 💙💛

ЖКК Струга vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 28/11/2021 - 16:30
Струга

Recap

Нена Трајчевска 30

Александра Стојановска 18

Ивана Кметовска 10

Kaitlyn Mathieu 10

Сара Максимовска 4

Мартина Блажевска 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
28/11/2021 16:30 Прва А лига 2021/2022

Venue

Струга
Struga, Municipality of Struga, Southwestern Region, 36330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Струга1611161659Loss
Бадел 18621918201774Win