Breaking news
  1. ТРИУМФ НА БАДЕЛКИ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА
  2. ЖКК БАДЕЛ 1862 СО ПОБЕДНИЧКА АТМОСФЕРА ПАТУВА НА ДЕРБИ СРЕДБАТА ПРОТИВ ЖКК БАСКЕТ КАМ!
  3. ПРВА Б ЛИГА, 1-ВО КОЛО – РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
  4. ПРВА А ЛИГА, 2-РО КОЛО: БАСКЕТ КАМ – БАДЕЛ 1862
  5. БАДЕЛОВА ШЕСТОРКА НА СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ АШАДАНОВ

ЖКК Струга (М18) vs ЖКК МЗТ Скопје Аеродром (М18)

М18 - Елининации,Младинска лига М18 05/06/2021 - 13:30
Скопје

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
05/06/2021 13:30 М18 - Елининации 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК Струга 2009 М1886Win
ЖКК МЗТ Аеродром М1814Loss