Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Спорт Тим vs ЖКК Риниа

Прва Б лига 12/11/2022 - 17:00
Неготино

Детали

Дата Време Лига Сезона
12/11/2022 17:00 Прва Б лига 2022/2023

Venue

Неготино
Negotino, Municipality of Negotino, Vardar Region, 1440, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК Спорт Тим 54Loss
Риниа59Win