Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Риниа (М16) vs ЖКК Бадел 1862 (М16)

М16 - Група 1 13/02/2022 - 17:00
Куманово

Детали

Дата Време Лига Сезона
13/02/2022 17:00 М16 - Група 1 2021/2022

Venue

Куманово
Kumanovo, Municipality of Kumanovo, Northeastern Region, 1300, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
Риниа М160Loss
Бадел1862 М1620Win