Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Про Баскет vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 19/12/2021 - 14:30
Кавадарци

Recap

Цветанка Димова 32

Ивана Кметовска 15

Kejtlin Matheu 12

Сандра Лазаревска 8

Марија Димитријевиќ 7

Мартина Блажевска 6

Нена Трајчевска 6

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
19/12/2021 14:30 Прва А лига 2021/2022

Venue

Кавадарци
Kavadarci, Minicipality of Kavadarci, Vardar Region, 1430, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
ПроБаскет 58131541Loss
Бадел 18622719152586Win