Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Пелистер (М14) vs ЖКК Бадел 1862 (М14)

М14 - Исток 02/04/2022 - 12:00
Битола

Recap

Дора Алексова 27

Ива Димитријевиќ 15

Мила Начевска 13

Теодора Ѓоргиевска 13

Илина Несторовска 6

Ева Палевска Стојковска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
02/04/2022 12:00 М14 - Исток 2021/2022

Venue

Битола
Bitola, Municipality of Bitola, Pelagonia Region, 7000, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК Пелистер М1444Loss
Бадел 1862 M1476Win