Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК МЗТ Скопје Аеродром vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 17/11/2021 - 21:30
Скопје

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
17/11/2021 21:30 Прва А лига 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
МЗТ Скопје Аеродром164121547Loss
Бадел 1862162721973Win