Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК МЗТ Скопје Аеродром (М14) vs ЖКК Бадел 1862 (М14)

М14 - Исток 25/11/2021 - 19:45
Скопје

Recap

Дора Алексова 36

Мила Начевска 8

Ива Димитријевиќ 8

Теодора Ѓоргиевска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
25/11/2021 19:45 М14 - Исток 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК МЗТ Аеродром М1437Loss
Бадел 1862 M1454Win