Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Куманово vs ЖКК Гостивар

Прва Б лига 10/12/2022 - 16:30
Куманово

Детали

Дата Време Лига Сезона
10/12/2022 16:30 Прва Б лига 2022/2023

Venue

Куманово
Kumanovo, Municipality of Kumanovo, Northeastern Region, 1300, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
Куманово36Loss
Гостивар58Win