Breaking news
  1. ДОБРОДОЈДЕ ЗА НАШИОТ НОВ СПОНЗОР – AEN COLLECTION!
  2. ДОБРОДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862 – Yuleska Ramirez-Tejeda!
  3. ДОБРОДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862 – DANYEA BARCLAY!
  4. ДОБРОДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862 – Destiny Thompson!
  5. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија

BADEL1862 vs ЖКК Гостивар

Плејаут,Прва Лига - Група Запад,Супер лига 16/01/2021 - 16:00
Скопје

Recap

РУТИНЕРСКА ПОБЕДА НА ЖКК БАДЕЛ 1862 ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ЖКК ГОСТИВАР

Во заостанат натпревар од второто коло од првата женска кошаркарска лига – запад,тимот на ЖКК Бадел 1862 убедливо со резултат 110:40 (35:8, 23:15, 34:4 и 18:13) ја победи екипата на ЖКК Гостивар од Гостивар.

Во нерамноправен натпревар на теренот доминатни беа кошаркарките на Бадел 1862, при што во добар дел од натпреварот стручниот штаб на домаќинот им пружи шанса и на кошаркарките од младинскиот погон на Бадел 1862. Најефикасна на натпреварот беше Цветанка Димова со 36 поени, а во листата на стрелците се запишаа и Сара Максимовска со 16, Марија Димитријевиќ со 15, Марија Николов со 14, Сања Адамовска  со 12, Мартина Маркоска со 8, Сандра Лазаревска со 5 и Стефани Цветановска со 4 поени. Кај екипата на ЖКК Гостивар најефикасни беа  Божиновска со 11 поени, Петреска со 10 и Стојаноска со 9 поени.

16.01.2021, Скопје
ЖКК Бадел 1862

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
16/01/2021 16:00 Прва Лига - Група Запад 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 186235233418110Win
Гостивар81541340Loss