Breaking news
  1. ДОБРОДОЈДЕ ЗА НАШИОТ НОВ СПОНЗОР – AEN COLLECTION!
  2. ДОБРОДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862 – Yuleska Ramirez-Tejeda!
  3. ДОБРОДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862 – DANYEA BARCLAY!
  4. ДОБРОДОЈДЕ ВО БАДЕЛ 1862 – Destiny Thompson!
  5. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија

ЖКК Крива Паланка vs ЖКК Бадел 1862

Прва А лига 05/12/2021 - 15:00
Крива Паланка

Recap

Нена Трајчевска 19

Александра Стојановска 18

Kaitlyn Mathieu 16

Сара Максимовска 7

Ивана Кметовска 4

Цветанка Димова 4

Марија Димитријевиќ 3

Дева Глигорова 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
05/12/2021 15:00 Прва А лига 2021/2022

Venue

Крива Паланка
Kriva Palanka, Municipality of Kriva Palanka, Northeastern Region, 1330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Крива Паланка128161854Loss
Бадел 18621722221273Win