Breaking news
  1. М18-Ф4: ФИНАЛЕТО БЛИСКУ, А СЕПАК ДАЛЕКУ!
  2. Бадел 1862 нов кошаркарски шампион кај дамите
  3. БАДЕЛ 1862 Е ШАМПИОН ВО ПРВА ЛИГА – ЖЕНИ ЗА 2021-2022
  4. По четири години, Бадел е шампион на Македонија
  5. БАДЕЛ 1862 ЈА ОСВОИ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА И ГО ВРАТИ ПЕХАРОТ!

ЖКК Крива Паланка /М18/ vs ЖКК Бадел 1862 /М18/

М18 - Група 1 17/04/2022 - 18:00
Крива Паланка

Recap

Мартина Блажевска 15

Мартина Марковска 13

Мила Ѓуковиќ 9

Јована Димковска 6

Дева Глигорова 6

Детали

Дата Време Лига Сезона
17/04/2022 18:00 М18 - Група 1 2021/2022

Venue

Крива Паланка
Kriva Palanka, Municipality of Kriva Palanka, Northeastern Region, 1330, Macedonia

Резултати

ТимTРезултат
ЖКК Крива Паланка М1856Win
Бадел 1862 M1849Loss