Breaking news
  1. ПОБЕДА И ПОРАЗ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА!
  2. М18: БАДЕЛ 1862 – КРИВА ПАЛАНКА 62:60!
  3. МЛАДОСТ, РАБОТА, ИДНИНА – ВИКЕНД РЕЗИМЕ!
  4. ОД НАЈМАЛИ ДО НАЈГОЛЕМИ – БАДЕЛОВА ВИКЕНД НАЈАВА!
  5. ПРВА А ЛИГА /К04/: СТРУГА – БАДЕЛ 1862 !

ЖКК Крива Паланка /М16/ vs ЖКК Бадел 1862 /М16/

Плеј оф М16 21/05/2022 - 13:00
Крива Паланка

Recap

Мила Ѓуковиќ 22

Јована Димковска 14

Зара Стојковска 12

Дора Алексова 7

Јана Давитковска 7

Мила Начевска 2

Ива Згонц 2

Илина Несторовска 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
21/05/2022 13:00 Плеј оф М16 2021/2022

Venue

Крива Паланка
Kriva Palanka, Municipality of Kriva Palanka, Northeastern Region, 1330, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
713121244Loss
Бадел1862 М161320152068Win