Breaking news
  1. ТРИУМФ НА БАДЕЛКИ ВО МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА
  2. ЖКК БАДЕЛ 1862 СО ПОБЕДНИЧКА АТМОСФЕРА ПАТУВА НА ДЕРБИ СРЕДБАТА ПРОТИВ ЖКК БАСКЕТ КАМ!
  3. ПРВА Б ЛИГА, 1-ВО КОЛО – РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
  4. ПРВА А ЛИГА, 2-РО КОЛО: БАСКЕТ КАМ – БАДЕЛ 1862
  5. БАДЕЛОВА ШЕСТОРКА НА СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ АШАДАНОВ

ЖКК Баскет Кам vs ЖКК МЗТ Скопје Аеродром

Плејаут,Прва Лига - Група Исток,Супер лига 19/12/2020 - 15:00
Скопје

Детали

Дата Време Лига Сезона
19/12/2020 15:00 Прва Лига - Група Исток 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Basket Kam2225162487Win
ЖКК МЗТ Скопје Аеродром1421171365Loss