Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Бадел 1862 vs ЖКК Крива Паланка

Прва А лига 26/03/2022 - 15:00
Скопје

Recap

Нена Трајчевска 21

Цветанка Димова 17

Марија Димитријевиќ 11

Сања Адамовска 10

Ивана Кметовска 10

Сара Максимовска 8

Александра Стојановска 5

Сандра Лазаревска 5

Мартина Блажевска 2

Дева Глигорова 2

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
26/03/2022 15:00 Прва А лига 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 18622423242091Win
Крива Паланка1616211568Loss