Breaking news
  1. ЖКК БАДЕЛ 1862 СО ПОБЕДНИЧКА АТМОСФЕРА ПАТУВА НА ДЕРБИ СРЕДБАТА ПРОТИВ ЖКК БАСКЕТ КАМ!
  2. ПРВА Б ЛИГА, 1-ВО КОЛО – РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ
  3. ПРВА А ЛИГА, 2-РО КОЛО: БАСКЕТ КАМ – БАДЕЛ 1862
  4. БАДЕЛОВА ШЕСТОРКА НА СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ АШАДАНОВ
  5. WABA / R3 – РЕЗУЛТАТИ, СТРЕЛЦИ

ЖКК Бадел 1862 vs ЖКК Баскет Кам

Плејоф - завршница 26/05/2021 - 19:00
Скопје

Видео

Детали

Дата Време Лига Сезона
26/05/2021 19:00 Плејоф - завршница 2020

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 18621313161759Loss
Basket Kam301619671Win