Breaking news
  1. Кадетките на Бадел 1862 по ново искуство во Германија
  2. WABA U17 u Celju i Skopju
  3. Бадел и Вардар викендов со настапи во АБА лигата
  4. Бадел 1862 секогаш чекор напред, во стилот на европските тимови ја најави сезоната (ФОТО)
  5. БАДЕЛ 1862 /У17/ во пресрет на почетокот на WABA U17 2023/2024 – ФОТОГАЛЕРИЈА!

ЖКК Бадел 1862 (М18) vs ЖКК Про баскет (М18)

М18 - Група 1 03/04/2022 - 13:30
Скопје

Recap

Мартина Марковска 25

Јана Давитковска 10

Мартина Блажевска 6

Јована Димковска 6

Дева Глигорова 4

Јана Петрова 4

Мила Ѓуковиќ 4

Елена Алулоска 4

Леонтина Василевска 4

Неда Лабудовиќ 2

Детали

Дата Време Лига Сезона
03/04/2022 13:30 М18 - Група 1 2021/2022

Venue

Скопје
Skopje, Municipality of Centar, City of Skopje, Skopje Region, Macedonia

Резултати

Тим1234TРезултат
Бадел 1862 M182014112469Win
Про Баскет М18438318Loss